Dzisiaj jest: Piątek, 10 Lipiec 2020 Imieniny: Filipa i Amelii
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Starosta wręczył awans

W środę, 17 grudnia starosta nowotomyski, Ireneusz Kozecki wręczył awans zawodowy pani Katarzynie Sobiak – Utrata. Pani Katarzyna uzyskała bowiem stopień nauczyciela mianowanego, zdając egzamin przed komisją powołaną przez starostę nowotomyskiego. Katarzyna Sobiak – Utrata pracuje w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych w Nowym Tomyślu, gdzie uczy matematyki i informatyki. Serdecznie gratulujemy awansu.
 
czytaj dalej

Spotkanie opłatkowe z emerytowanymi pracownikami

We wtorek, 16 grudnia w Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane dla emerytowanych pracowników urzędu. Przy wspólnym stole zasiadł z nimi starosta Ireneusz Kozecki. Włodarz powiatu, oprócz złożenia zebranym życzeń, opowiedział o najważniejszych zadaniach do wykonania zarówno w nowym 2015 roku, ale i w całej kadencji. Nie zabrakło też chwil refleksji i wspomnień o najsympatyczniejszych chwilach w pracy, ale też luźnych rozmów o obecnych zajęciach, jak się okazuje, jeszcze bardzo aktywnych emerytów.
 
czytaj dalej

Świąteczne drzewko dla naszego szpitala

W piątek, 12 grudnia dzieci z Przedszkola nr 1 im. „Misia Uszatka” w Nowym Tomyślu (grupa Koguciki) w ramach przedświątecznej akcji „Choinki nadziei”, ozdobiły świąteczne drzewko w Szpitalu Powiatowym im. Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu.
 
czytaj dalej

Sportowe stypendia dla „Budowlanych”

Dwóch zawodników LKS Budowlani Nowy Tomyśl zostało stypendystami Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Poznaniu. Z tej okazji podczas II sesji Rady Powiatu Nowotomyskiego, która odbyła się 10 grudnia, w uroczystych okolicznościach młodym stypendystom: Marcie Wesoły i Radosławowi Jarnut gratulacje złożyli starosta nowotomyski, Ireneusz Kozecki i Przewodnicząca Rady Powiatu Nowotomyskiego, Maria Galas.
czytaj dalej

Ireneusz Kozecki nowym starostą nowotomyskim

W poniedziałek, 1 grudnia 2014r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu odbyła się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Powiatu Nowotomyskiego. Radni, stanowisko starosty nowotomyskiego powierzyli Ireneuszowi Kozeckiemu, a wicestarosty Tomaszowi Kuczyńskiemu. Skład Zarządu Powiatu Nowotomyskiego stanowią: Adam Pilc, Lech Sadowski, Przemysław Tramowski. Przewodniczącą Rady Powiatu Nowotomyskiego została Maria Galas, a jej zastępcami Leszek Leśny i Paweł Wilkoszarski.
 
czytaj dalej

Międzypokoleniowe spotkanie andrzejkowe

W ramach projektu ,,Wiek nie ma znaczenia – nowotomyska nić aktywności międzypokoleniowej”, współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w środowe popołudnie, 26 listopada 2014r. odbyło się międzypokoleniowe spotkanie Andrzejkowe. W karczmie „U Bronki”  na wspólnej zabawie spotkały się Amazonki zrzeszone w klubach w Nowym Tomyślu  i Opalenicy,  uczestnicy Domu Dziennego Pobytu oraz młodzież licealna z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra K. Hołogi w Nowym Tomyślu.
 
czytaj dalej

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

W poniedziałek, 24 listopada 2014r. w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów przyznania Stypendium Prezesa Rady Ministrów uczniom szkół z terenu naszego województwa.
czytaj dalej

Uczennica z Garczyńskiego wśród najlepszych recytatorów

Od kilku już lat uczniowie Liceum Garczyńskiego w Zbąszyniu z dumą reprezentują powiat nowotomyski w Wojewódzkich Konkursach Recytatorskich Wierszy i Pieśni Patriotycznych z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tegorocznych artystycznych zmaganiach młodzi recytatorzy (Alekasndra Piskorska i Daniel Waga) wokaliści (Paulina Kwiatkowska, Paulina Paczyńska i Kamil Jabłoński) oraz instrumentaliści (Jerzy Maksimik,, Marcin Nowiński i Aleksander Pawelski) po raz kolejny zaprezentowali się wspaniale, rywalizując z reprezentantami trzynastu powiatów naszego województwa.
 
czytaj dalej

Wracają Sądy Rejonowe - w tym Sąd w Nowym Tomyślu

Starosta Nowotomyski, Andrzej Wilkoński otrzymał w środę, 12 listopada oficjalne pismo od Ministra Sprawiedliwości, Cezarego Grabarczyka mówiące o powołaniu od stycznia 2015r. Sądu Rejonowego w Nowym Tomyślu. Przypomnijmy, że nowotomyskie władze samorządowe od samego początku protestowały przeciwko przekształceniu miejscowego Sądu w wydział zamiejscowy Sądu Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim.
 
czytaj dalej

I Sztafeta z Łabędziem w Zbąszyniu

W niedzielę, 23 listopada w Zbąszyniu odbyło się czwarte integracyjne spotkanie podsumowujące sezon biegowy w ramach akcji „Zbąszyń – miasto do biegania”. Ta cykliczna impreza, organizowana przez zbąszyński Klub Biegacza TKKF „Łabędź” przy wsparciu finansowym gminy Zbąszyń, w tym roku zmieniła formułę. Dotychczas było to spotkanie członków klubów biegacza z powiatu nowotomyskiego spędzone na wspólnym bieganiu rekreacyjnym, czasem też na morsowaniu, jeśli tylko warunki pogodowe sprzyjały i jezioro było po drodze.
 
czytaj dalej
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.