Dzisiaj jest: Piątek, 22 Listopad 2019 Imieniny: Marka i Cecylii
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w najem

UCHWAŁA NR 123/GN/2019
ZARZĄDU POWIATU NOWOTOMYSKIEGO
z dnia 30 wrześrńa 2019 r.
w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości położonej w Nowym Tomyślu przy
ul. Poznańskiej, przeznaczonej do oddania w najem.
 

Trwa konkurs fotograficzny "Las w obiektywie"

 • 07-10-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. 
 
Regulamin oraz szczegóły konkursu dostępne są pod linkiem:
 
 

Międzypowiatowe Zawody Strzeleckie

 • 07-10-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj

W sobotę, 5 października, na terenie strzelnicy sportowej w Nowotomyskim Parku Kultury i Wypoczynku odbyły się Międzypowiatowe Zawody Strzeleckie z Broni Małokalibrowej o Puchar Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Nowym Tomyślu. Głównym celem zawodów było uczczenie Święta Wojska Polskiego.

 

 

W zawodach udział wzięły reprezentacje trzech powiatów: grodziskiego, nowotomyskiego i wolsztyńskiego. Każda jednostka samorządowa wystawiła do rywalizacji czteroosobowe zespoły po 2 z każdego powiatu (jeden zespół z udziałem Starostów, drugi z udziałem Przewodniczących Rad Powiatu).
Zadaniem strzelców było strzelanie z karabinka KBKS z pozycji oraz strzelanie z pistoletu małokalibrowego MARGOLIN.


W klasyfikacji indywidualnej starostów i przewodniczących rad powiatów, miejsce pierwsze zajął Redlich Adam, reprezentujący Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu, drugie miejsce zajął Górny Sławomir, reprezentujący Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim, trzecie miejsce zajęła Henicz Agnieszka reprezentująca Radę Powiatu Nowotomyskiego.


W klasyfikacji indywidualnej miejsce pierwsze zajął Wesoły Eugeniusz, drugie miejsce zajął Kandulski Maciej, a trzecie zajęła Kandulska Weronika.


W klasyfikacji drużynowej, puchar Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Nowym Tomyślu otrzymali;
1. miejsce – 711 pkt. Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim,
2. miejsce – 706 pkt. Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu,
3. miejsce – 641 pkt Rada Powiatu Nowotomyskiego.


Turniej zakończył się uroczystym wręczeniem pucharów, dyplomów oraz nagród, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu.

 

Zapraszamy na Obchody Międzynarodowego Dnia Seniora

 • 07-10-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj

Podpisano porozumienie

 • 07-10-2019
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W piątek, 4 października w Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu podpisano porozumienie, dotyczące autobusowych przewozów pasażerskich. Dokument, którego inicjatorem był Powiat Poznański jest efektem rozmów pomiędzy samorządami województwa wielkopolskiego, dotyczących współfinansowania połączeń PKS.
 Jest również odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne i zgłaszane od wielu mieszkańców Powiatu Nowotomyskiego prośby i wnioski. Jak podkreślił starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński przystąpienie do porozumienia jest decyzją komplementarną do decyzji o przystąpieniu powiatu do Kolei Metropolitarnej i zapewni budowę optymalnej sieci publicznego transportu zbiorowego.

Szczególne wyróżnienie

 • 07-10-2019
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W poniedziałek, 30 września w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. Z rąk wicewojewody Anety Niestrawskiej "Srebrny Krzyż Zasługi" odebrała pani Dorota Michalczak, działająca na rzecz krwiodawstwa od 2004 roku. W okresie 15 lat zorganizowała 111 akcji poboru krwi w: Zbąszyniu, Babimoście, Zbąszynku oraz Kotowie pow. grodziski. W 2007 roku wraz z kilkunastoma krwiodawcami założyła w Zbąszyniu Klub Honorowych Dawców Krwi „Cenne Krople”, który wstąpił w struktury stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP. Gratulujemy!

Informacja

 • 03-10-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Informujemy, że 7 października 2019 r., 
dyżur w punkcie Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Nowym Tomyślu, ul. Kolejowa 2,
będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:
 
- od godz. 10:00 do godz. 14:00
 

Organizacje Pozarządowe - SZKOLENIE

 • 02-10-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu. 
 
 

Rajd Nordic Walking

 • 30-09-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W sobotę, 28 września w gościnnych progach Nadleśnictwa Bolewice odbył się Rajd Nordic Walking dla studentów Uniwersytetów Trzeciego Wieku Nowego Tomyśla. Impreza ta odbyła się z okazji inauguracji nowego roku akademickiego.
 
Przybyłych na rajd przywitali Jakub Skrzypczak – Dyrektor Powiatowego Centrum Sportu, Ryszard Tratwal – Prezes UTW w Nowym Tomyślu oraz gospodarz obiektu Nadleśniczy – Grzegorz Gaczyński. Po krótkiej rozgrzewce na linii startu stanęła ponad 30-osobowa grupa, która ruszyła w przepiękną trasę „Mokrzyzny”. Urokliwe i malownicze krajobrazy podczas spaceru dodawały sił i uśmiechu na twarzach studentów. Po przejściu linii mety na uczestników czekał pamiątkowy medal oraz dyplom.
 
 

Biegali w Zbąszyniu

 • 26-09-2019
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
Udało się! Kolejny raz Zbąszyń pokazał, że w mieście jest klimat do biegania. Niedziela, 22 września 2019 roku była tego przykładem. W tym wyjątkowym dniu blisko tysiąc biegaczy wracało do domu z pamiątkowym medalem imprezy. 19 dystansów dziecięcych i młodzieżowych oraz ten najważniejszy czyli bieg główny wokół jeziora Błędno zgromadziły biegaczy w różnym wieku, którzy przyjechali z całego kraju oraz z zagranicy by walczyć o swoje cele. Mamy nadzieję, że udało się je zrealizować. Pomagali w tym z całych sił licznie i gorąco dopingujący na całej trasie niezawodni kibice. I to właśnie ta atmosfera oraz oprawa imprezy zachęca do udziału w Biegu Zbąskich, co potwierdzają opinie uczestników.

„To był mój debiut, jeśli chodzi o półmaraton. Trasa nie była łatwa, ale ciekawa. To co zrobiłem u was jako amator, który sobie trochę biega przechodzi moje jakiekolwiek oczekiwania. Wynik mój mogę zawdzięczyć głównie pismeikerów ustawionym na 1:50(…) a szczególnie temu co patrzy na zegarek na zdjęciu, które zaraz dołączę. Byłem mega wyczerpany, ale jakoś mnie dociągnął do mety, cały czas mam w głowie te jego krzyki motywacyjne, było mega...”

„To był mój trzeci półmaraton w Zbąszyniu za każdym razem miłej wspominam półmaraton nawet te góreczki co nieźle dawają w kość ,kibice super na całej trasie , wnuczek miał swój bieg ,wszyscy zadowoleni czego więcej trzeba ,organizacja była na wysokim poziomie ,nie wyobrażam sobie żeby za rok nie być w Zbąszyniu ,rezerwuje sobie następne biegi,tak trzymać do zobaczenia za rok brawo!!!”

„Byłam u Was pierwszy raz - i powtórzę się, bo już to pisałam - było świetnie! Wielkie brawa dla wszystkich, którzy się do tego przyłożyli! Ps. A słonecznik przetrwał podróż do domu i dalej stoi sobie w wazonie i przypomina jak tam fajnie było!”

„Rewelacyjna impreza. Z niesamowitymi Wolontariuszami i Kibicami na całej trasie. Ogromny szacunek i podziękowania dla Organizatorów. Byłem po raz drugi i na pewno nie ostatni.”

„Było MEGA! Bardzo udany debiut w moim wykonaniu. Ogromne emocje, piękny klimat. Z pewnością będę stałym uczestnikiem tego wspaniałego biegu”

„Jestem pod wrażeniem organizacji Biegu Zbąskich. Uwielbiam kameralne imprezy biegowe, a ten był zorganizowany bez zarzutu. Świetny pomysł z biegami dla dzieci i młodzieży, wydzielone sektory, tablice z informacją, można? MOŻNA! brawo! Przyjeżdżamy za rok”

„Super bieg, pierwszy raz nasz klub KS Krotosz Krotoszyn biegał na półmaratonie w Zbąszyniu i pewnie nie ostatni”


„To mój 2 półmaraton i 2 w Zbąszyniu świetna organizacja, piękna oprawa, i najlepsi kibice za rok kolejny”

Jak co roku staraliśmy się przygotować jakieś nowości. Było nawet kilka. Dzięki zaangażowaniu Radnego Pawła Michałowskiego, po raz pierwszy na trasie zbąszyńskiego półmaratonu biegaczom towarzyszyła grupa pacemaker’ów, której zadaniem było przebiec dystans w określonym czasie. Prowadzili oni na trasie zawodników za pomocą specjalnych flag opisanych czasem, w którym mieli dobiec do mety od przekroczenia linii startu.

Z obserwacji na mecie wiemy, że udawało się w większości przypadków z prawie zegarmistrzowską precyzją. Prawdopodobnie umożliwiło też wielu startującym na poprawę wyniku. Innymi nowościami, które czekały już na mecie były chleb ze smalcem i ogórkiem oraz kompot z dyni. Tradycyjnie już biegacze mogli posilić się ciepłym posiłkiem, który zapewniła ekipa szkolnej stołówki, plackiem i kawą, o które zadbali nasi zbaszyńscy seniorzy i panie z kół gospodyń wiejskich oraz wodą i bananem do szybkiej regeneracji sił po wysiłku.

Na młodszych uczestników biegów również czekały niespodzianki, poza medalami każdy otrzymał słodki upominek. Dodatkowo mógł wziąć udział w loterii z ciekawymi nagrodami przygotowanymi przez sponsorów. Każdy mógł zrobić sobie kolorowy tatuaż lub spędzić mile czas na dmuchanych zamkach.

Oczekiwanie na powrót biegaczy umilały występy zespołów artystycznych, Jump, Chili i Rego, które niezawodnie, jak co roku, zaprezentowały się publiczności.

Największą niespodzianką dla wszystkich był występ na żywo Jacka MEZO Mejera, który przyjechał do Zbąszynia wystąpić dla biegaczy. Z powodu kontuzji nie mógł niestety wystartować w naszym biegu ale zrekompensował to swoją obecnością na scenie. Porwał swoimi piosenkami zarówno kibiców, jak i biegaczy, których dodatkowo zagrzewał do wysiłku na ostatnich metrach trasy.

Atmosfera na mecie była jak zwykle niesamowita. Kibice witali każdego gorącymi oklaskami, nagradzając ogromny wysiłek włożony w pokonanie trasy, która w tym roku była trudniejsza ze względu na dość wysoką jak na wrzesień temperaturę. Na szczęście wszędzie czekali wolontariusze z butelką wody. Najlepszym zawodnikiem 32. Biegu Zbąskich okazał się Adam Marysiak z Książa Śląskiego, który pokonał dystans 21 097,5 metrów w 1 godzinę, 13 minut i 48 sekund, najlepszą zawodniczką zaś Wioletta Paduszyńska z Gorzowa Wielkopolskiego z czasem 1 godzina, 22 minuty i 7 sekund. Gratulujemy! Ale bijemy brawo każdemu uczestnikowi bo dla nas każdy z Was jest zwycięzcą.

Cieszymy się, że kolejny raz Zbąszyń został pozytywnie oceniony przez uczestników biegu. Składamy ogromne podziękowania, wszystkim którzy przyczynili się i pomagali w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego ogromnego przedsięwzięcia. Począwszy od władz samorządowych, poprzez organizacje, stowarzyszenia, kluby, szkoły, przedszkola, służby mundurowe i medyczne, przedsiębiorców, firmy, koła gospodyń wiejskich, ekipie szkolnej stołówki, sołectwa, zespoły artystyczne na licznej grupie wolontariuszy skończywszy. Wasze zaangażowanie, bezinteresowna pomoc i włożona praca na każdym etapie pozwoliły zorganizować 32. Bieg Zbąskich.

Na koniec dwie opinie, które pokazują, że warto.


„Dobre miejsce wybrałem na debiut”
„Jest jeden duży minus... - - - -33 Bieg Zbąskich dopiero za rok.”.

Klasyfikacja generalna mężczyzn


1. Adam Marysiak, Książ Śląski, 01:13:48
2. Filip Jańczak, Środa Wlkp., 01:16:24
3. Krzysztof Szymanowski, Kościan, 01:16:53
4. Przemysław Fornalik, Lwówek, 01:16:54
5. Marcin Zagorny, Radnica, 01:18:00
6. Daniel Firlet, Bogatynia, 01:18:13

Klasyfikacje wiekowe mężczyzn
M18
1. Krzysztof Szymanowski, Kościan, 01:16:53
2. Dariusz Jankowski, Poznań, 01:20:58
3. Dominik Marcinkowski, Śmigiel, 01:24:27

M30
1. Adam Marysiak, Książ Śląski, 01:13:48
2. Filip Jańczak, Środa Wlkp., 01:16:24
3. Marcin Zagorny, Radnica, 01:18:00

M40
1. Przemysław Fornalik, Lwówek, 01:16:54
2. Daniel Firlet, Bogatynia, 01:18:13
3. Jerzy Ponikiewski, Gubin, 01:21:12

M50
1. Janusz Żywicki, Szczecin, 01:29:31
2. Mirosław Rządkowski, Rakoniewice, 01:29:41
3. Dariusz Duda, Zielona Góra, 01:29:47

M60
1. Czesław Sienkiewicz, Krotoszyn, 01:33:03
2. Jan Zakrzewski, Zielona Góra, 01:40:18
3. Ryszard Waligórski, Karpicko, 01:42:17

M70
1. Stefan Dobak, Szamotuły, 01:50:15
2. Józef Zawadzki, Poznań, 02:21:19
3. Henryk Porwich, Szczecin, 02:29:51

Najstarszy uczestnik: Michał Szkudlarek, Przysieka Polska, 02:48:53

Klasyfikacja generalna kobiet
1. Wioletta Paduszyńska, Gorzów Wielkopolski, 01:22:07
2. Sandra Nowak, Zielona Góra, 01:25:48
3. Paulina Grzegórzek, Szczecin, 01:27:53
4. Iwona Maciąg, Bolewice, 01:29:15
5. Teresa Krajewska-Wiśniak, Wojcieszów, 01:29:32
6. Magdalena Śledź, Wąbiewo, 01:32:25

Klasyfikacje wiekowe kobiet
K18
1. Sandra Nowak, Zielona Góra, 01:25:48
2. Magdalena Śledź, Wąbiewo, 01:32:25
3. Agnieszka Wojtaszek, Kościan, 01:33:18
K30
1. Wioletta Paduszyńska, Gorzów Wielkopolski, 01:22:07
2. Paulina Grzegórzek, Szczecin, 01:27:53
3. Iwona Maciąg, Bolewice, 01:29:15

K40
1. Teresa Krajewska-Wiśniak, Wojcieszów, 01:29:32
2. Barbara Pochranowicz, Dębno, 01:33:19
3. Magdalena Jaworska, Poznań, 01:36:55

K50
1. Ewa Sobkowiak, Poznań, 02:04:09
2. Beata Ratajczak, Kościan, 02:10:23
3. Magdalena Chłopek, Zbąszyń, 02:14:15

K60
1. Maria Kawiorska-Duda, Pszczew, 01:43:40
2. Irena Majłowska, Gorzów Wlkp., 02:08:47
3. Danuta Jadwiga Tomczak, Kościan, 02:19:21

Klasyfikacja Gmina Zbąszyń / Mężczyźni
1. Mariusz Gucze, Nądnia, 01:21:01
2. Maurycy Kłysz, Przyprostynia, 01:24:38
3. Marcin Mazur, Nądnia, 01:28:20
4. Paweł Ławniczak, Zbąszyń, 01:30:32
5. Grzegorz Nowak, Strzyżewo, 01:32:58
6. Dariusz Martyniak, Zbąszyń, 01:32:56

Klasyfikacja Gmina Zbąszyń /Kobiety

1. Agnieszka Wachowska, Przyprostynia, 01:43:40
2. Paulina Brychcy-Nowak, Strzyżewo, 01:49:21
3. Monika Szaferska, Zbąszyń, 01:59:29
4. Klaudia Grabia, Zbąszyń, 01:59:30
5. Justyna Woźniak, Zbąszyń, 02:05:05
6. Aleksandra Jańczak, Zbąszyń, 02:09:07

Klasyfikacja TKKF Mężczyzn

1. Mariusz Gucze, Nądnia, 01:21:01
2. Maurycy Kłysz, Przyprostynia, 01:24:38
3. Paweł Ławniczak, Zbąszyń, 01:30:32

Klasyfikacja TKKF Kobiet

1. Agnieszka Wachowska, Przyprostynia, 01:43:40
2. Paulina Brychcy-Nowak, Strzyżewo, 01:49:21
3. Patrycja Wachowska, Grójec Mały, 01:51:43

Klasyfikacja ZS Nr 1 w Zbąszyniu Mężczyzn

1. Maurycy Kłysz, Przyprostynia, 01:24:38
2. Jarosław Ciechorski, Zbąszyń, 01:35:56
3. Szymon Mierzyński, Zbąszyń, 01:38:54

Klasyfikacja ZS Nr 1 w Zbąszyniu Kobiet

1. Patrycja Wachowska, Grójec Mały, 01:51:43
2. Monika Szaferska, Zbąszyń, 01:59:29
3. Aleksandra Jańczak, Zbąszyń, 02:09:07

Klasyfikacja Bibliotekarzy Mężczyzn

1. Paweł Piwowarczyk, Dobczyce, 01:28:03
2. Janusz Żywicki, Szczecin, 01:29:31
3. Wojciech Święs, Cieszyn, 01:46:51

Klasyfikacja Bibliotekarzy Kobiet

1. Agnieszka Kijak, Robakowo, 01:44:22
2. Katarzyna Pawlak, Luboń, 02:50:31

Klasyfikacja Klubów Mężczyzn

1. TKKF Łabędź Zbąszyń
2. Opalenicki Klub Biegacza
3. Kolec Team

Klasyfikacja Klubów Kobiet

1. TKKF Łabędź Zbąszyń

Warto podkreślić, że XXXII Bieg Zbąskich – XII Półmaraton Zbąszyń zaliczany jest do VII Grand Prix Powiatu w Otwartych Biegach Ulicznych.
 
 
Materiał: Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.
 
1 ... 3 4 5 6 7 ... 77
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.