Dzisiaj jest: Piątek, 22 Listopad 2019 Imieniny: Marka i Cecylii
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Zbiórka dla potrzebujących rodzin z Ukrainy

 • 07-11-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce dla potrzebujących rodzin z Rejonu Tarnopol – partnerskiego miasta Powiatu Nowotomyskiego.

TURNIEJ POWIATÓW

W środę, 6 listopada w ośrodku treningowym Akademii Lecha Poznań w Popowie koło Wronek odbyły się Mistrzostwa Powiatów. Jest to inicjatywa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, która ma na celu obserwację wyróżniających się zawodników z danych regionów. Tym razem zagrali młodzi piłkarze z roczników 2009 i 2010.W turnieju nie mogło zabraknąć ekipy reprezentującej Powiat Nowotomyski.
 
czytaj dalej

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

 • 07-11-2019
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W  środę, 6 listopada w Powiatowym Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Nowym Tomyślu zakończyło się szkolenie dla organizacji pozarządowych zorganizowane przez Starostwo Powiatowe we współpracy z Centrum PISOP. Przedstawiciele organizacji z terenu Powiatu Nowotomyskiego zapoznali się z nowymi wzorami umów i sprawozdań, które dotyczą realizacji zadań publicznych.

Roczny program współpracy

 • 05-11-2019
 • Autor: Anna Albrecht
 • drukuj
Uchwałą Nr XIII/128/2019 z dnia 30 października 2019 roku Rada Powiatu Nowotomyskiego przyjęła Roczny program współpracy Powiatu Nowotomyskiego z organizacjami pozarządowymi na 2020 rok.
 
 
Treść podjętej uchwały wraz z niniejszym dokumentem znajduje się w załączeniu. 
 
 

Najpiękniejszy ogród w powiecie

 • 31-10-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W czwartek, 31 października w Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszy Jesienny Ogród na terenie Powiatu Nowotomyskiego w roku 2019”.
 
Po zapoznaniu się ze zgłoszonymi pracami oraz ocenie ogrodów przez Komisję Konkursową zostali wyłonieni zwycięzcy.
Spośród 9 zgłoszeń, które wpłynęły do Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu pierwsze miejsce zajął ogród Państwa Beaty i Henryka Kurków z Opalenicy, na drugim miejscu znalazł się ogród z Wąsowa, pielęgnowany przez Panią Justynę Bilską, a miejsce trzecie otrzymał ogród Państwa Alicji i Włodzimierza Hewczuków z Lubienia.
Zwycięzcy otrzymali nagrodę w postaci vouchera zakupowego. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe.
 
 

Dofinansowania na drogi

 • 31-10-2019
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W październiku włodarze powiatu nowotomyskiego podpisali trzy umowy o dofinansowanie przebudowy i remontów dróg.
 
W piątek, 11 października w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w związku z realizacją operacji „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 podpisano umowę na „Przebudowę pasa drogowego nr 2713P Łomnica - Nowy Dwór”. Kwota przyznanej dla Powiatu Nowotomyskiego pomocy wynosi niespełna 900 tyś zł, a całkowity koszt operacji ponad 1,4 mln zł. Inwestycja przyczyni się do poprawy dostępności komunikacyjnej lokalnej infrastruktury drogowej, bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zwiększenia atrakcyjności terenów przyległych do dróg. Podpisy pod umową złożyli – z ramienia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu: Krzysztof Grabowski – wicemarszałek wielkopolski, z ramienia Powiatu Nowotomyskiego: starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński, wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor i skarbnik powiatu Barbara Golon.
 
Z kolei w poniedziałek, 28 października podpisano dwie umowy w ramach zadań realizowanych ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Pierwsza z nich dotyczyła przebudowy i remontu drogi powiatowej nr 2727 P Przyprostynia - Chobienice. Kwota dofinansowania to niespełna 6,5 mln. zł., a środki własne Powiatu to niecałe 2 mln 274 tys. zł. W ramach drugiej z umów przebudowany zostanie pas drogi powiatowej nr 1881 P Brody – Turowo. Dofinansowanie wynosi prawie 1mln. 230 tys. złotych, a wkład powiatu niecałe 528 tys. zł. Sygnatury pod umowami złożyli: wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska, starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński, wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor i skarbnik powiatu Barbara Golon.
 

Otwarty Konkurs Ofert

 • 31-10-2019
 • Autor: Patrycja Dembniak
 • drukuj
Zarząd Powiatu Nowotomyskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pod nazwą „Prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub  nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w 2020 r.”
 
 

Wybrali przewodniczącego

 • 31-10-2019
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj

W środę, 30 października w Powiatowym Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego. W trakcie obrad dokonano wyboru nowego przewodniczącego Rady, którym został Jakub Skrzypczak. Ponadto w skład rady weszły dwie nowe osoby. Dorota Kaczmarek jest przedstawicielem Rady Powiatu Nowotomyskiego, zaś Ryszard Nowak reprezentuje Stowarzyszenie Forum Obywatelskie Powiatu Nowotomyskiego. Minutą ciszy uczczono również pamięć śp. Moniki Perz, która w Powiatowej Radzie Pożytku Publicznego pełniła rolę Przewodniczącej. W obradach uczestniczył także wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor.

 

Gratulacje podczas sesji

 • 30-10-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Podczas Sesji Rady Powiatu Nowotomyskiego, która odbyła się w środę, 30 października,  starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu Nowotomyskiego Renatą Gruszką pogratulowali dyrektorowi Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu – Łukaszowi Frańskiemu, zdobycia przez szkołę tytułu laureata konkursu „Wielkopolska Szkoła Roku”. Gratulacje otrzymał także dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu - Bogusław Pietrusiewicz, przez którego kierowana szkoła otrzymała nagrodę za najlepszy Projekt uczniowski w ramach projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2019”. Do grona wyróżnionych dołączył także Przewodniczący Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Nowym Tomyślu, który w ubiegłym tygodniu został wyróżniony w konkursie „Viva! Wielkopolski Senior edycja 2019”.
 
 
 

VII Grand Prix Powiatu Nowotomyskiego w Biegach Ulicznych

 • 29-10-2019
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W sobotę, 26 października w Wąsowie odbył się III Bieg Niepodległości, będący również biegiem finałowym, VII Grand Prix Powiatu Nowotomyskiego w Biegach Ulicznych. Imprezą towarzyszącą był rajd Nordic Walking. W składzie tegorocznej edycji Grand Prix oprócz biegu finałowego znalazły się następujące zawody: IX Dziesiątka Fiedlerowska w Bolewicach, XXVIII Bieg Opalińskich w Opalenicy, IX Chyża Dziesiątka w Nowym Tomyślu, XXXII Bieg Zbąskich - XII Półmaraton Zbąszyń, IX Lwówecka Dziesiątka - XL Bieg Powstańczy Lwówek oraz wspomniany III Bieg Niepodległości w Wąsowie.
 
W biegu finałowym wystartowało łącznie 125 biegaczy oraz 19 osób w konkurencji Nordic Walking. Sportowcy mieli do pokonania dziesięciokilometrową trasę wiodąca urokliwymi zakątkami Wąsowa. Na mecie każdy zawodnik biegu otrzymał pamiątkowy medal, a wszystkie panie dodatkowo piękną różę. Spośród zawodników biorących udział w klasyfikacji Grand Prix rozlosowano sportowe nagrody. Dla najlepszych biegaczy przygotowano nagrody pieniężne w postaci kart podarunkowych do zrealizowania w sieci sklepów sportowych Decathlon. Najlepszym zawodnikiem Grand Prix okazał się Przemysław Fornalik, z łącznym czasem 02:55:29. Za nim z czasem 03:04:35 uplasował się Karol Miszta. Trzecie miejsce w klasyfikacji Open przypadło w udziale Marcinowi Mazur (03:12:48).
 
Wśród pań najlepszym wynikiem może się poszczycić Iwona Maciąg (czas: 03:27:36), która wyprzedziła Joannę Guzik (czas 03:38:04) i Agnieszkę Wachowską (czas: 03:45:46). W konkurencji Nordic Walking pierwsze miejsce zajął Szymon Skrzypczak. Na drugim znalazł się Jacek Guzek, a na trzecim Marzena Feliksiak.
 
Puchary i nagrody w poszczególnych kategoriach wręczali: starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński, wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor, wójt gminy Kuślin Mieczysław Skrzypczak, wójt Miedzichowa Stanisław Piechota (uczestnik biegu finałowego), dyrektor PCS Jakub Skrzypczak, członek Zarządu Powiatu Nowotomyskiego Edwin Pigla, zastępca przewodniczącej Rady Powiatu Nowotomyskiego Tomasz Szczechowicz, radny Rady Powiatu Nowotomyskiego Jacek Pieprzyk, skarbnik powiatu Barbara Golon, zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Grodzisk Wojciech Śliczner oraz zastępca dyrektora ZSiPO w Bolewicach Wiesław Żołędziowski.
 
Organizatorem głównym biegu finałowego było Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu, Powiatowe Centrum Sportu w Nowym Tomyślu i Gmina Kuślin. Sponsorem cyklu był Bank Spółdzielczy w Nowym Tomyślu.
Szczególne wyrazy wdzięczności należą się wszystkim zaangażowanym w przygotowanie biegu finałowego. Dziękujemy także miejscowym strażakom i służbom porządkowym oraz uczniom - wolontariuszom z ZSPP w Wąsowie i ZS nr 1 w Nowym Tomyślu. Gratulujemy wszystkim sportowcom, którzy ukończyli biegi zaliczane do Grand Prix.
 
1 2 3 4 5 6 ... 77
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.