Logo: Fundusze Europejskie
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook

News box

40. Plebiscyt na 10 Sportowców Ziemi Zbąszyńskiej w 2018 roku

01-03-2019 | Autor: Krystian Dybek | drukuj |
Ilustracja do informacji: 40. Plebiscyt na 10 Sportowców Ziemi Zbąszyńskiej w 2018 roku

W niedzielę, 24 lutego wyjątkowo uroczystą oprawę miało ogłoszenie wyników 40. Plebiscytu na 10 Sportowców Ziemi Zbąszyńskiej w 2018 roku. Po raz drugi gala zorganizowana została w Filharmonii Folkloru Polskiego. Przybyli na nią kandydaci walczący o miano najlepszego sportowca ubiegłego roku, ich rodziny i znajomi, trenerzy oraz działacze sportowi, zaproszeni goście z władzami samorządowymi i radnymi oraz wielu mieszkańców Zbąszynia. Uroczystość prowadzili Justyna Chojnacka i Mateusz Basiński.
Po powitaniu zgromadzonych gości przybliżona została historia imprezy oraz zasady plebiscytu. W tegorocznej edycji zgłoszone zostały 22 kandydatury, wydano 130 kuponów do głosowania, z których wypełnionych zwrócono 89. Na ich podstawie Kapituła Plebiscytu w składzie Małgorzata Kozłowska, Przemysław Borkowski i Michał Dominik dokonała podsumowania wyników.

 

O miano najlepszego sportowca walczyło ponad dwudziestu przedstawicieli różnych dyscyplin sportowych, którzy w swoich dziedzinach osiągnęli znaczące sukcesy reprezentując Zbąszyń na sportowych arenach w kraju oraz poza jego granicami. Reprezentowali następujące dyscypliny: piłkę nożną, boks, biegi, piłkę siatkową halową i plażową, unihokej, lekką atletykę, szachy, żeglarstwo.
W pierwszej kolejności wyróżnienia z rąk członków Kapituły w postaci pamiątkowego dyplomu i róży odebrali wszyscy kandydujący w plebiscycie: Anna Borkowska, Jakub Borkowski, Krzysztof Fleischer, Nikodem Kamrowski, Adrian Kozłowicz, Dariusz Kuberski, Aleksandra Kubiak, Maciej Kubiak, Adam Kuczyński i Andrzej Borowiak, Jakub Hajduk, Magdalena Marek, Julia Muchajer, Roksana Nowak, Anna Siedlarz, Joanna Szelzchen, Klaudia Szelzchen, Marian Tobys i Mateusz Tobys, Patrycja Wachowska, Nadia Witkiewicz, Mikołaja Włodarek, Jakub Wośkowiak, Natalia Żybura.
W kolejnej części uroczystości wręczone zostały nagrody pozaregulaminowe. Przedstawiciele Towarzystwa Gimnastycznego Sokół nagrodzili najmłodszego uczestnika plebiscytu – Nadię Witkiewicz. Alicja Konieczek wyróżniona została za wybitne osiągnięcia sportowe. Drużyna kobiet PKS MOS Zbąszyń otrzymała koszulki za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski Ekstraligi Unihokeja, okolicznościowa statuetka powędrowała do trenera drużyny Marcina Hoffmanna. Nowością było nagrodzenie jednostki, stowarzyszenia lub organizacji, która nie jest bezpośrednio związana ze sportem, jednak regularnie włącza się w organizację życia rekreacyjnego Zbąszynia. W tym roku wyróżnienie powędrowało do Biblioteki Publicznej w Zbąszyniu. 
Ważnym momentem w kategorii nagród specjalnych było podziękowanie za wspieranie i otwartość na sportowe inicjatywy w naszym mieście. W roku 2018 mecenatem sportu uznana została firma SKPD Szymon Kwaśnik. Dziękujemy za przychylność z jaką spotykają się proponowane przez nas inicjatywy. Bez wsparcia i współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami trudno byłoby je realizować. Lokalny biznes i finansowe wsparcie życzliwych sponsorów to szansa na podejmowanie działań propagujących aktywność fizyczną. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy przychylnie traktują nasze inicjatywy. 
Tradycyjnie w ramach plebiscytu Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji 
we współpracy ze Zbąszyńską Telewizją Kablową odbywało się dodatkowe głosowanie czyli wybór sportowca ziemi zbąszyńskiej głosami kibiców- mieszkańców. Każdy mógł zagłosować na sportowca poprzez wypełnienie kuponu i umieszczenie go w przygotowanych urnach rozstawionych w wyznaczonych punktach Zbąszynia. Laureatem głosowania kibiców i mieszkańców został Adrian Kozłowicz.
Najważniejszą częścią gali była dekoracja dziesiątki laureatów spośród wszystkich kandydujących w 40. Plebiscycie. Każdy z finalistów przy fortepianowym akompaniamencie Marcina Klorka oraz brawach zgromadzonej publiczności otrzymał pamiątkową statuetkę oraz dyplom. Dekoracji laureatów dokonywali: Jakub Rutnicki Poseł na Sejm RP, Andrzej Wilkoński Starostwa Nowotomyski, Tomasz Kurasiński Burmistrz Zbąszynia, Marek Orzechowski Zastępca Burmistrza Zbąszynia, Krzysztof Piskorski Przewodniczący Rady Miejskiej Zbąszynia i radni Rady Miejskiej w Zbąszyniu oraz Tomasz Szczechowicz Dyrektor ZCSTiR,. 
Emocje sportowe połączone zostały z występami muzycznymi. Uroczystość uświetniły siostry Kozłowskie. Maria i Julia zaprezentowały się przed publicznością w bardzo szerokim i urozmaiconym repertuarze różnych wykonawców takich jak Maryla Rodowicz, Kayah czy Rihanna.
Gratulujemy wszystkim kandydatom i życzymy osiągania kolejnych sportowych sukcesów. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu gali. Organizatorem Plebiscytu było Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

 

Tekst i zdjęcia: Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji

 

 

GALERIA

 

  • Baner: Pierwszy baner dolny
  • Baner: Drugi baner dolny
  • Baner: Nowotomyska Izba Gospodarcza
  • Baner: Narodowe Siły Rezerwy
  • Baner: Przegląd Powiatu Nowotomyskiego
  • Baner: Rcl
  • Baner: www.naszemiasto.pl
  • Baner: NefroTest_ikona
  • Baner: Gminna Szkółka Piłkarska
Znajdujesz się na stronie: Powiat Nowotomyski
Logo akcji: Najlepsze w Polsce
Logo akcji: Lider Wśród Aktywnych
Baner: Wiosna_1Baner: Wiosna2