Dzisiaj jest: Czwartek, 18 Kwiecień 2019 Imieniny: Bogusławy i Bogumiły
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Przedszkolaki z życzeniami w Starostwie

 • 18-04-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
We wtorek, 16 kwietnia Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu odwiedziły dzieci z Przedszkola Rodzinnego "Arka", które przekazały na ręce starosty nowotomyskiego Andrzeja Wilkońskiego oraz wicestarosty Marcina Brambora życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
 

Kolejne udogodnienie dla petentów

 • 15-04-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Informujemy, że w ramach systemu Pojazd i Kierowca PWPW S. A., w Wydziale Komunikacji uruchomiona została możliwość płacenia kartą płatniczą bezpośrednio przy stanowisku podczas załatwiania sprawy. 
Sprawę można opłacić również bez wychodzenia z domu dzięki aplikacji info car na stronie internetowej: www.info-car.pl.
 
Do każdej transakcji doliczana jest opłata manipulacyjna w wysokości 2 zł.  
 

Samorządowe sadzenie lasu 2019

 • 12-04-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj

Wiosna w lesie to czas wytężonej pracy. W miejscu wyciętych drzew leśnicy sadzą nowe w celu odnowienia lasu. W ramach swych działań Nadleśnictwo Grodzisk Wielkopolski zorganizowało w czwartek 11 kwietnia akcję „Samorządowe sadzenie lasu 2019”.

 

 

Na zaproszenie nadleśniczego Dariusza Szulca w Porażynie przedstawiciele władz samorządowych oraz urzędnicy z terenu Nadleśnictwa Grodzisk posadzili blisko 500 sztuk drzew. Przed rozpoczęciem prac odbyło się krótkie szkolenie z prawidłowego ich sadzenia, a po zakończonej pracy wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przy ognisku. Powiat Nowotomyski reprezentowali: starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński, wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor, Członek Zarządu Powiatu Nowotomyskiego Edwin Pigla, Kierownik Wydziału Leśnictwa i Ochrony Środowiska Zofia Pacholak-Laskowska oraz pracownik Wydziału Rozwoju i Strategii Krystian Dybek.

 

GALERIA

 
 

100 lat Publicznych Służb Zatrudnienia w Polsce

 • 12-04-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W piątek, 5 kwietnia w Poznaniu zorganizowana została pierwsza Regionalna Konferencja związana z setną rocznicą powołania Publicznych Służb Zatrudnienia w Polsce. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Urzędów Pracy z czterech województw zachodniej Polski. 
Konferencja poświęcona była sytuacji kobiet na rynku pracy. Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Tomyślu reprezentowała dyrektor Bogumiła Sprywa. Podczas konferencji starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński omówił problem bezrobocia w Powiecie Nowotomyskim z Wiceministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisławem Szwedem.

Informacja

 • 10-04-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Informujemy, że 2 maja br. Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu będzie nieczynne.

Międzypowiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Tanecznych

 • 09-04-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Starostwo Powiatowe w Koninie oraz Urząd Gminy i Miasta w Kleczewie zapraszają tańczące dzieci i młodzież do udziału w Międzypowiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Tanecznych „Taniec piękny, taniec zdrowy”. Wydarzenie artystyczne pod Patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, odbędzie się 3 czerwca 2019 r. w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Kleczewie.
Główną ideą Przeglądu jest spotkanie dzieci i młodzieży, nauczycieli i instruktorów kochających taniec oraz muzykę. Wspólne spotkania służą pogłębianiu zainteresowań młodych ludzi wartościami kultury.

Chcąc kształtować zainteresowanie tańcem, zapraszamy grupy taneczne działające w gminach i powiatach województwa wielkopolskiego do udziału w Przeglądzie Tanecznym. Zespoły zaprezentują się na scenie w wybranych przez siebie formach tanecznych. Zgodnie z regulaminem Przeglądu będzie to taniec nowoczesny oraz taniec i piosenka, a także taniec ludowy.
 
Przedział wiekowy uczestników to 7-19 lat. Wykonawców oceni profesjonalne jury, a najlepsze zespoły otrzymają statuetki i nagrody ufundowane przez organizatorów.
 
Zainteresowanych udziałem w Międzypowiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Tanecznych prosimy o kontakt z Danutą Plucińską, pracownikiem Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Koninie, tel.: +48/63  240 32 78, e-mail: kultura@powiat.konin.pl. Zgłoszenia do Przeglądu przyjmowane są do 20 maja 2019 r.

PROGRAM PRZEGLĄDU TANECZNEGO:
9:00-10:00 - rejestracja i odprawa opiekunów zespołów (Centrum Kultury w Kleczewie), kolejność prezentacji poszczególnych formacji tanecznych ustala Organizator
10:15 - spotkanie na Rynku przy Urzędzie Gminy i ustawienie korowodu
10:30 - przemarsz korowodu tanecznego do Centrum Kultury
11:00 - rozpoczęcie Przeglądu – prezentacje artystyczne zespołów tanecznych /w trakcie posiłek dla uczestników Przeglądu /w czasie przerwy technicznej /obrady Jury /część artystyczna 
14:30 - zakończenie, wręczenie nagród

Regulamin Międzypowiatowego Przeglądu Szkolnych Zespołów Tanecznych wraz z Kartą zgłoszenia
 

Międzynarodowy Dzień Inwalidy

 • 09-04-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Dzisiaj w Nowotomyskim Ośrodku Kultury w Nowym Tomyślu odbyły się uroczystości z okazji „Międzynarodowego Dnia Inwalidy” pod hasłem: „Wspieramy osoby niepełnosprawne w realizacji ich praw i potrzeb”, połączone z Powiatową Wystawą Prac Plastycznych Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem spotkania był  Zarząd Rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Nowym Tomyślu.  
 
W wystąpieniu okolicznościowym Przewodniczący Zarządu Rejonowego PZERiI Pan Zenon Matuszczak wspomniał o realizowanych przedsięwzięciach na rzecz osób niepełnosprawnych oraz podziękował wszystkim tym, którzy na co dzień wspierają działalność osób niepełnosprawnych na terenie Powiatu Nowotomyskiego. Podczas uroczystości, na scenie zaprezentowali się podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zbąszyniu wraz z instruktorami terapii zajęciowej. Z zaproszenia na spotkanie skorzystali m.in. przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gmin, organizacji pozarządowych, instytucji, firm oraz zaprzyjaźnieni seniorzy i osoby niepełnosprawne zrzeszone w kołach PZERiI. Uroczystości zakończyły się wspólnym spotkaniem przy kawie.
 

Z życzeniami w Starostwie

 • 04-04-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W czwartek, 4 kwietnia Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu odwiedzili uczestnicy oraz opiekunowie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grońsku. Podczas spotkania na ręce starosty nowotomyskiego Andrzeja Wilkońskiego oraz wicestarosty Marcina Brambora złożono życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
 

Kwalifikacja wojskowa 2019

 • 04-04-2019
 • Autor: Leszek Gruszkiewicz
 • drukuj
Od 1 kwietnia br. na terenie powiatu nowotomyskiego trwa kwalifikacja wojskowa.
Obowiązek stawienia się do kwalifikacji wojskowej mają:
1. mężczyźni urodzeni w 2000 r.;

2. mężczyźni urodzeni w latach 1995–1999, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej;

3. osoby urodzone w latach 1998–1999, które:

a) zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,

b) zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej, i złożyły, w trybie art. 28 ust. 4 i 4b ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, wniosek o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej;

4. kobiety urodzone w latach 1995–2000, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2018/2019 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych, albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków, o których mowa w § 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 kwietnia 2017 r. w sprawie wskazania grup kobiet poddawanych obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej (Dz. U. poz. 944);
 
5. osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.
 
Osoby podlegające obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej w 2018 roku z terenu powiatu nowotomyskiego, które dotychczas nie stanęły przed Powiatową Komisją Lekarską w Nowym Tomyślu mogą wypełnić ten obowiązek do dnia 24 kwietnia br.
 
Powiatowa Komisja Lekarska w Nowym Tomyślu pracuje w Wyższej Szkole Pedagogiki
i Administracji, Wydział Zamiejscowy w Nowym Tomyślu, Os. Północ 37a.
 
Osoby, które nie mogą zgłosić się przed Powiatową Komisją Lekarską w wyznaczonym terminie proszone są o kontakt telefoniczny z Sekretarzem Komisji – nr tel. 666 389 429 lub z Wojskową Komendą Uzupełnień w Nowym Tomyślu – nr tel. 261573871 lub 61 44 22 251.
 

XVI Targi Ogrodniczo-Działkowe Powiatu Nowotomyskiego

Już 28 kwietnia kolejne Targi Ogrodniczo-Działkowe w Trzciance. Przedstawiamy Państwu program tegorocznej imprezy. 
1 2 3 4 5 6 ... 62
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Informacje

Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu
ul.Poznańska 33
64-300 Nowy Tomyśl

tel. 61 44 26 700

fax 61 44 23 589

email: starostwo@powiatnowotomyski.pl
 
Starostwo czynne w godzinach
Poniedziałek - piątek 7:30 – 15:30
Rachunki  bankowe
1. Rachunek  bieżący  -Budżet (Organ):
nr 53 9058 0000 0000 0000 7272 0033   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
2. Dochody Starostwa Powiatowego:
nr 11 9058 0000 0000 0000 7272 0013  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
3.Rachunek wyodrębnionych  wpływów - geodezja:
nr 54 9058 0000 0000 0000 7272 0015   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
4.Rachunek dochodów komunikacyjnych :
nr 70 9058 0000 0000 0000 7272 0018  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
5.Wyodrębnione wpływy- Grunty Skarbu Państwa:
nr 22 9058 0000 0000 0000 7272 0009  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl